Propozice rybářských závodů dvoučlených týmů

Termín konání: 16.-19. 6. 2022
Startovné: 5800,- Kč za tým (v ceně snídaně pá, so, ne a oběd čt, pá, so)
Maximální počet týmů: 18
Délka závodu: 72 hodin
Způsob hodnocení: vážením pomocí digitálních vah
Pořadatel závodu: ČRS MO Orlová
Rozloha rybníka: 7,29 ha
Revír: 471101/1 - Kozí Becirk

Přihlášení do závodu.
Přihlášení týmů do závodu se provádí do doby uhrazení startovného maximálního povoleného počtu týmů.
Po naplnění tohoto počtu bude registrace ukončena (nejpozději do 10.5.2022).
Přihlášení je možné telefonicky na čísle 606 283 039 - Slíva Tomáš.
Tým je závazně přihlášen teprve po zaplacení startovného. Startovné se platí hotově u p. Slívy.

Časový harmonogram závodu:
Příjezd a prezentace: čtvrtek 16. 6. 2022 do 10.00 hodin
Losování stanovišť: 10.00 -10.30 hodin
Příprava stanovišť: 10.30 – 12.00
Zahájení závodu: čtvrtek 16. 6. 2022 ve 12.00 hodin
Ukončení závodu: neděle 19. 6. 2022 ve 12.00 hodin
Vyhodnocení závodu: neděle 19.6. 2022 ve 13.00 hodin

Pravidla závodu:
Každý tým může chytat maximálně na čtyři pruty každý prut s jedním návazcem.
Lovit se bude z obou stran rybníka. Na vylosovaném místě je možné si postavit přístřešek, bivák, anebo stan pro vytvoření zázemí k lovu.
Každý tým loví pouze ve svém území, kterým je výseč vodní plochy ohraničená přibližnou kolmicí ke krajním bodům loviště na břehu,
v maximální vzdálenosti ½ šířky revíru.
V průběhu celého závodu i před ním je použití lodí zakázáno a krmí se pouze ze břehu ze svého sektoru.Krmné místo nebude označeno tyčovou bójkou.
Používání zavážecích lodí je zakázáno.
V průběhu závodu je povolen pouze lov na těžko. Ryby, které budou podebírány do podběráku, musí být podebírány pouze členy týmu a nikým jiným.
Na ulovenou rybu musí být použitá podložka a zvážena co nejdříve přivolaným rozhodčím, nebo uložena do vezírku, pokud není rozhodčí momentálně přítomen.
Po zvážení musí být ryba ihned puštěna co nejšetrněji zpět do vody.
Po celou dobu závodu musí být na stanovišti přítomen alespoň jeden člen týmu.
Pokud chtějí oba dva členové opustit stanoviště zároveň, musí stáhnout všechny pruty z vody.
V případě odstoupení jednoho člena týmu může druhý člen týmu pokračovat v lovu pouze se dvěma udicemi.
Pokud se týmu dostane chycená ryba do vedlejšího sektoru, může do něj vstoupit s vědomím sousedního týmu.
Při zdolávání ryby si musí počínat tak, aby sousední tým co nejméně omezil.
V závodu budou započteny tyto druhy ryb: Kapr
Započítávají se ryby o velikosti nad 3 Kg.
Do výsledku se započítává celková váha třech nejtěžších ulovených ryb.
V případě shody rozhoduje nejtěžší ulovená ryba. A pak nejdelší ulovená ryba. Každá ulovená ryba se zapisuje 2 x.
Jednou do výkazu týmu, podruhé do evidence rozhodčích.

Povinná výbava týmu: Dobrá nálada, podběrák, podložka pod ryby, ekovezír, pean, platná povolenka a rybářský lístek.
V případě porušení pravidel bude tým nejprve napomenut. Při druhém porušení pravidel bude tým vyloučen ze závodu bez nároku na vrácení startovného.

Protesty: Případné protesty lze předložit pouze u hlavního rozhodčího závodů po uhrazení kauce 500,- Kč.
V případě zamítnutí protestu se kauce nevrací.

Rybářské závody se konají za každého počasí!

Občerstvení: V ceně startovného jsou 3 snídaně a 3 obědy. Jídlo i pití se podává na pláži u stanoviště rozhodčích.

Hlavní rozhodčí: Košárek Marcel

Účastí na tomto závodu přispějete na nákup ryb ve velikosti 7 Kg a více do tohoto revíru.

1.MÍSTO - 15 000,- + POHÁR
2.MÍSTO - 10 000,- + POHÁR